Een leuke besparing!

Vanmiddag las ik bij huisvlijt dat er anijsblokjes (ja, nu zijn het staafjes..) te koop zijn bij xenos. Ik begrijp het wel, het is voor de supermarkten natuurlijk lastig om eerst de blokjes op te moeten maken voordat ze de staafjes neerzetten. De staafjes zijn overigens ook nog eens een stuk duurder geworden. de nieuwe machine moet ook betaald worden.. En om nu met twee verschillende prijzen te werken, is ook geen optie. Dus verkochten ze de blokjes aan xenos. Althans..
ik denk dat het zo gegaan is, maar zeker weten doe ik het natuurlijk niet.

Maar ach wat maakt het ook uit in welke winkel ze liggen. Een feit was wel dat de blokjes bij de xenos veel goedkoper zijn dan de staafjes uit de supermarkt, dus toog ik vanmiddag voor schooltijd langs de xenos.

Dat doe ik niet te vaak overigens, je komt altijd met meer thuis dan de bedoeling was. Zo ook vandaag:


Ik kocht 15 (!) pakjes anijsblokjes. Een pak soepstengels (0.69 euro), een pak chili con carne mix (1 euro), 2 zakken snoep (0.50 euro per stuk), een potje gegrilde champignons (0,25 euro) en een potje aioli (0,25 euro).

Misschien vraag je je af waarom ik zoveel anijsblokjes kocht. Ik drink elke dag één mok anijsmelk. De blokjes zijn droog, dus gaan niet snel overstuur. En dan de prijs natuurlijk! Ik heb hele berekeningen zitten maken (gewoon omdat ik het leuk vond hoor!), kijk:

De blokjes zitten per 12 in een doosje en in één verpakking zitten drie doosjes, dus 36 blokjes.
Per mok gebruik je 2 blokjes, dus per pakje kun je 18 keer anijsmelk drinken. Kosten: 0.055 per mok.

De zakjes zitten in een doosje van 12. Eén doosje kost 1,49 euro. kosten: 0.124 per mok.

Per mok anijsmelk bespaar ik dus 0.069 cent.
Per maand 2,07 euro en per half jaar 12,42 euro. 

Kleintjes tellen niet?? Wel dus!

Ik kocht 15 pakjes voor 18 mokken anijsmelk = 270 mokken anijsmelk
270 x 0.069 (besparing) = 18.63 euro

Ik bespaarde vandaag dus 18,63 euro! Totdat...

..ik keek hoeveel gram er eigenlijk in zo'n zakje zit: 6.3 gram. 
6.3 gram x 12 zakjes = 75.6 gram per verpakking

De blokjes zitten in een verpakking van 50 gram x 3 doosjes= 150 gram.

Zou ik van de blokjes net zoveel gebruiken als nu in een zakje zit, dan hoef ik dus maar 1 1/2 blokjes te gebruiken!
Dat zou betekenen dat ik per blokjesverpakking 24 mokken anijsmelk kan drinken. Daarmee bespaar ik 0.082 euro ipv. 0.069 euro!

Om een lang verhaal kort te maken ja, de rekensom ging nog verder ;-):
24 mokken x 15 pakjes= 360 mokken anijsmelk

360 mokken x 0.082 (besparing) = 29.52 euro!

Kijk! Dat is snel verdient! 

Ik hoop dat ik je nu niet helemaal in de war heb gemaakt met m'n berekeningen. Lust je anijsmelk, dan zou ik ze zeker halen!

Reacties

  1. Fijn dat je wat aan mijn tip had! Mijn man was ook helemaal blij met de blokjes die ik haalde.

    BeantwoordenVerwijderen
  2. Ik heb daar ook al eens een blog over geschreven. Hoeveel kostten de blokjes bij Xenos? Ik heb 82 cent betaald voor de pakjes en in november al de wiinkels waar ik ze ook maar tegenkwam leeggehaald.

    BeantwoordenVerwijderen
  3. Ik heb anijsmelk gedronken toen ik borstvoeding wilde geven, schijnt de productie op gang te helpen. Maar ik vond het niet superlekker…. Maar ik herken het wel, de goedkopere producten bij de xenos en het dan helemaal leegplunderen

    BeantwoordenVerwijderen
  4. Goede tip! Daar gaan we dus snel even langs! (En nu maar hopen dat niet te veel mensen je tip hebben gelezen, want dan vis ik achter het net :-))

    BeantwoordenVerwijderen

Een reactie posten

Populaire posts van deze blog

Experiment, cake in de broodbakmachine.

Tip: broodbakmix!

Zorgen voor meer rust.. afscheid!